Kolektivní vyjednávání příprava: (09.07.2021)

Informace KOVO II
Kolektivní vyjednávání-příprava


VZO KOVO 2 na svém jednání rozhodl, že vzhledem k dobrým hospodářským výsledkům je nutné již v průběhu září zahájit kolektivní vyjednávání na rok 2022.
Stejně jako každý rok VZO pověřil předsedu ZO k zajištění ekonomické a mzdové analýzy JhP, která pro nás bude důležitým argumentem při vyjednávání.
Zaměstnavatele jsme v této souvislosti požádali o ekonomické údaje za první pololetí 2021 a hlavně o výroční zprávu JhP za rok 2020, která již měla být dávno zveřejněna na rejstříkovém soudě. Zaměstnavatel přislíbil, že nám potřebná data obratem poskytne a že bude v září připraven začít vyjednávat.

Výzýváme naše členy, aby své případné podněty do Kolektivní smlouvy směrovali na předsedu ZO Romana Bence, případně na místopředsedy ZO (Alfatex - Miroslav Kužel, Humpolecká - Dana Kopuletá)

Naše aktuální priority do KV:

1. valorizace mezd odpovídající důležitosti JhP v rámci koncernu Bosch a aktuálním výborným výsledkům Jihlavského závodu
2. navýšení příplatků za práci v noci a směnový model 20S
3. zavedení příplatku za práci v KPD VZO KOVO

 

Ke stažení:

** Pokud se Vám nedaří otevřít přiložený soubor, je nutné nainstalovat Adobe Reader. Instalační balíček včetně návodu naleznete zde.

 

>> Zpět do historie novinek <<