Automat na kávu a sifonovač

Koncem minulého týdne se na náši ZO obrátili zaměstnanci z haly 350, že jim mezi vchody 53-54 zmizel automat na kávu, a ptali se, jestli je možné s tím něco dělat. Snažili jsme se dopátrat, kdo a proč o odebrání automatu rozhodl. Během prošetřování jsme zjistili, že má být odstraněn i sifonovač, který byl v těsné blízkosti automatu na kávu.
Obrátili jsme se proto na pana ředitele Rajendru s tím, že žádáme, aby nám bylo vysvětleno, proč a kdo rozhodnul o tom, že zaměstnancům ztížíme možnost se občerstvit během přestávky, případně si zachovat pitný režim. Pan Rajendra naše argumenty uznal a mimo jiné nám řekl, že se tím zabýval hned jak obdržel email od KOVO 2, ale do druhého dne, kdy byla schůzka nenašel nikoho, kdo toto nařídil a že to určitě prověří a slíbil maximální možnou informovanost ve všech záležitostech, které se týkají pracovních podmínek zaměstnanců, mezi které patří samozřejmě i stravování a umožnění přístupu k pitné vodě.
Informaci o tom, k čemu pan ředitel došel nemám, ale potěšila mě fotka od zaměstnanců, že je automat zpět. Je možné, že to není konečné řešení, ale jsem přesvědčený, že případný posun automatu a sifonovače projednají i se zástupci zaměstnanců, kde budeme chtít, aby to nebylo příliš daleko od pracovišť zaměstnanců.
Pro některé to možná je maličkost, ale pro velkou část zaměstnanců, kteří na hale 350 pracují a během přestávky netouží běžet na druhou stranu haly je to věc poměrně důležitá.
Za KOVO2 Roman Bence

Přidáno 14. 2. 2023, autor: Roman Bence